Budowa własnego domu jednorodzinnego to olbrzymia inwestycja, ale też czas na to, aby dobrać takie rozwiązania, które przełożą się na nasz komfort w przyszłości. Jedną z takich propozycji jest okno narożne w kuchni, coraz chętniej stosowane i wykorzystywane właśnie w domach mieszkalnych. Co warto wiedzieć o nowoczesnej stolarce okiennej oraz oknach tego typu? Co proponują nam dzisiaj producenci?

Dlaczego warto wybrać okno narożne w kuchni?

Nowoczesne budownictwo, szczególnie w przypadku lekkich domów skandynawskich, wymaga odpowiednich rozwiązań. Jednym z ciekawszych jest właśnie okno narożne w kuchni – taka stolarka okienna nie tylko pozwoli nam optymalnie wykorzystać kubaturę pomieszczeń, ale też sprawi, że kuchnia stanie się znacznie przyjemniejsza dla oka. A to za sprawą dużej ilości naturalnego światła wpadającego przez okno. Jakie okno narożne w kuchni wybrać, aby cieszyć się jego funkcjonalnością i widną kuchnią?

Okna plastikowe czy drewniane?

Okno narożne w kuchni to propozycja dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania. Pozostaje jednak pytanie, czy chcemy, aby okno to było wykonane z PCV czy też drewna. Oba rozwiązania mają wiele zalet! W przypadku okien PCV wysoka jakość idzie w parze z konkurencyjną ceną – bez wątpienia to właśnie okna plastikowe są jednymi z najchętniej wybieranych. W przypadku okien drewnianych klienci cenią sobie ich wyjątkowy wygląd: naturalne usłojenie oraz głęboki kolor sprawiają, że elewacja oraz wnętrze mieszkania czy domu nabierają wyjątkowego charakteru. Czy okna drewniane i plastikowe różnią się od siebie specyfikacją techniczną? Okazuje się, że mają one bardzo podobne parametry techniczne. Okna drewniane minimalnie lepiej wygłuszają hałas z ulicy – to ważne szczególnie dla mieszkańców dużych miast. 

Comments are closed.

Pin It