Sypialnia jest miejscem, w którym odpoczywamy. Bardzo często słyszymy, że jest to pokój, który powinien być wolny od roślin, które zabierają tlen i utrudniają sen. Nie jest to prawda! Rośliny, które świetnie sprawdzą się w sypialni również istnieją. Jak wybrać kwiaty do sypialni, by była piękna i przyjazna?

Jakie kwiaty sprawdzą się w sypialni?

Kwiaty w sypialni często uznawane są za zły pomysł. Powszechnie uważa się, że w nocy, gdy potrzebujemy odpoczynku, rośliny zabierają tlen jednocześnie uwalniając dwutlenek węgla. Warto wiedzieć, że jest wiele roślin, które mają odwrotną fotosyntezę.

Wiele roślin wzbogaca powietrze w tlen jednocześnie oczyszczając ze szkodliwych substancji. Walczą z rozwojem pleśni i zarodników, wchłaniają szkodliwe związki z tytoniu, lakieru czy farb.

Rośliny na parapet

Wybierając kwiaty do sypialni warto ustawić kilka roślin na parapecie. W pełnym słońcu świetnie czują się kaktusy i sukulenty.

Aloes jest idealnym kwiatem, który sprawdzi się w sypialni. Jest to kwiat, który tworzy eleganckie rozety. Koniecznie trzeba go umieścić w prostych, surowych donicach. Warto wybrać szerokie donice dekoracyjne, gdyż aloes potrafi bardzo mocno rozrastać się na boki.

Kolejnym kwiatem, które będzie dobrze czuł się na parapecie jest kaktus bożonarodzeniowy. Jest to roślina, która w grudniu obsypana jest ogromną ilością czerwonych, różowych bądź białych kwiatów. W sypialni nowoczesnej będzie wyglądał bardzo elegancko w donicy dekoracyjnej z tworzywa sztucznego. Czerwona lub szara donica podkreślą jego niesamowite kwiaty.

Rośliny, które możemy postawić obok łóżka

Aranżując sypialnie nie można zapomnieć o okazałych kwiatach, które pięknie prezentują się na podłodze.

Niekwestionowanym królem sypialni jest skrzydłokwiat. Ma on duże liście w kształcie łez oraz białe kwiaty, które wydzielają bardzo delikatny zapach. Skrzydłokwiat najlepiej prezentuje się w prostych, wysokich donicach. Donice dekoracyjne w białym kolorze podkreślą kwiaty.

Dla osób, które mają problemy z podlewaniem roślin idealna będzie wężownica gwinejska inaczej nazywana językiem teściowej. Jest to roślina o długich, prostych liściach ostro zakończonych. Jej uprawa jest wyjątkowo łatwa, jedyne o czym trzeba pamiętać to, to że podlewając kwiat nie można dopuścić do zamoczenia liści, które szybko zaczną gnić.

Kwiaty w sypialni to konieczny element aranżacji. Dzięki nim pokój będzie przytulny i przyjazny. Warto również pamiętać, że donice dekoracyjne, w których umieścimy rośliny są bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza. Idealnie dobrana donica wyeksponuje roślinę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

Pin It live url https://www.walbrzych24.com/artykul/43564/k/1/co-warto-wiedziec-przed-zakupem-samochodu-bez-ubezpieczenia-oc https://www.planowaniewesela.pl/artykuly/podroz-poslubna-samochodem-po-europie-o-czym-pamietac