Ciemna kuchnia może być klimatycznym i fajnym pomieszczeniem, jeżeli zostanie zaaranżowana w prawidłowy sposób. O czym należy pamiętać podczas aranżowania kuchni? Ważne są strefy, jakie zostaną w niej wydzielone, jak również kilka innych, istotnych aspektów.

Ciemna kuchnia i jej strefy

Ciemna kuchnia zawsze musi zostać podzielona na 5 stref. W innym przypadku nie będziemy mogli cieszyć się jej funkcjonalnością. Takie działanie ma na celu zmniejszenie ilości chodzenia, jak również ewentualnego schylania się. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, jak najwięcej oszczędzajmy swoje zdrowie. Strefy powinny zostać umieszczone zgodnie z ruchem wskazówek zegara dla osób, które są praworęczne. I tak wyróżniamy po kolei strefę gotowania, strefę przygotowania, strefę zmywania i strefę przechowywania. Na samym końcu znajduje się tzw. strefa zapasów, która jest równie istotna, jak inne strefy w kuchni.

Ciemna kuchnia i trójkąt roboczy

Ciemna kuchnia musi pamiętać o zastosowaniu zasady trójkąta roboczego. Dokładnie chodzi tutaj o rozmieszczenie trzech najważniejszych sprzętów kuchennych – zlewozmywaka, lodówki i piekarnika. Zasada trójkąta mówi, że te trzy sprzęty kuchenne muszą znaleźć się od siebie w odpowiednich odległościach w czymś na kształt trójkąta, dzięki czemu będzie można cieszyć się funkcjonalnością i wygodą całego pomieszczenia. Przy czym nie zawsze można zastosować zalecane odległości, ponieważ każdy z nas ma inną kuchnię w swoim domu. Można jednak pamiętać o samej zasadzie trójkąta roboczego. 

Comments are closed.

Pin It https://starachowicki.eu/artykul/porownywarka-oc-bez/1532310 live url https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/