Chcąc zaprojektować wygodne i komfortowe miejsce wypoczynkowe przy domu taras jest najlepszym wyborem. Poprzez dobranie odpowiednich dodatków i mebli stworzymy miejsce, z którego z przyjemnością korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie nowoczesne oświetlenie tarasu wybrać, aby cieszyć się wypoczynkiem również wieczorami? Co proponują producenci?

Lampiony – nowoczesne oświetlenie tarasu

Wśród licznych propozycji producentów to lampiony są jednymi z najchętniej kupowanych. Lampiony pozwolą na oświetlenie stołu, parapetów, ale również ścieżek prowadzących do ogrodu czy do furtki. Nowoczesne oświetlenie tarasu tego typu zaskoczy nas pod każdym względem. Lampiony są dzisiaj tworzone przede wszystkim z aluminium malowanego proszkowo – aluminium zabezpieczone jest przed działaniem wilgoci, wnikaniem rdzy, pojawianiem się zabrudzeń. Wewnątrz lampionu znajduje się szklany pojemnik, w którym umieszczamy świecę. Alternatywą dla aluminium jest naturalny rattan – nowoczesne oświetlenie tarasu w formie lampionu rattanowego sprawdzi się przede wszystkim na tarasach w stylu rustykalnym czy prowansalskim. 

Oświetlenie solarne – nowoczesne oświetlenie tarasu

Lampy solarne obecne są w naszych ogrodach i na tarasach od wielu lat – rozwiązanie to cenione jest przede wszystkim za wysoką jakość, ale też ekologiczne podejście do kwestii ochrony środowiska. Nowoczesne oświetlenie tarasu w formie lamp solarnych sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach, zarówno jako dodatek na tarasie, jak i lampy wyznaczające ścieżki do furtki, ogrodu, altany. Lampy solarne zasilane są na dwa sposoby: pierwszy to ładowanie lampy poprzez kable USB, drugi – poprzez energię słoneczną. Lampa może pracować w kilku trybach – poprzez wybór konkretnego z nich sami decydujemy o tym, jak wiele energii traci.

Comments are closed.

Pin It http://www.wczestochowie.pl/artykul/43995 https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ live url