Wykończenie i urządzenie starego budynku zaprojektowanego w klasycznym stylu jest nie lada wyzwaniem. Wszystkie elementy powinny tworzyć spójną całość i subtelnie nawiązywać do minionych epok.  Aby przedwojenna willa albo stylizowany dom zachowały swój charakter, podczas wybierania okien nie można zdawać się na przypadek. Jakie okna do klasycznych rezydencji wybrać? Sprawdź!

Gustowne okna do klasycznych rezydencji

Wnętrza eleganckich willi i rezydencji są jasne i przestronne. Cechą charakterystyczną budynków wznoszonych według standardów dawniej obowiązujących w budownictwie są wysokie sufity. Z tego względu okna zdobiące fasadę i wnętrza również muszą być wysokie i okazałe. Strzeliste przeszklenia wpuszczają do pomieszczeń maksymalną ilość światła słonecznego i optycznie powiększają przestrzeń. Znacznie lepiej niż okna osadzone w minimalistycznych ramach sprawdzą się modele z mocno wyprofilowaną ramą. Okna do klasycznych rezydencji często udekorowane są szprosami.

W klimat starych posiadłości najlepiej wpiszą się okna z jasnymi ramami wykonanymi z drewna. Delikatnie usłojony surowiec będzie piękną dekoracją misternie zaaranżowanych wnętrz i fasady, wniesie do pomieszczeń naturalność i ciepło. Co ważne, impregnowane zgodnie z zaleceniami producenta drewno zachowa swoją nienaganną formę przez wiele lat.

Klasyczne wzornictwo i nowoczesna technologia

Okna stylizowane proponowane przez czołowych producentów łączą w sobie wysmakowaną estetykę z doskonałymi parametrami. Dekoracyjne okna o niskim współczynniku Uw są szczelną barierą dla chłodnych podmuchów i ogrzanego wewnątrz domu powietrza. Dobrze uszczelnione modele poprawią termoizolacyjność budynków, zapewnią mieszkańcom komfort i pozwolą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

 

 

Comments are closed.

Pin It https://www.planowaniewesela.pl/artykuly/podroz-poslubna-samochodem-po-europie-o-czym-pamietac https://superportal24.pl/kalkulator-ubezpieczenia-samochodu-jak-szybko-i-skutecznie-oszacowac-koszty-14848 https://www.walbrzych24.com/artykul/43564/k/1/co-warto-wiedziec-przed-zakupem-samochodu-bez-ubezpieczenia-oc