Przygotowując się do ślubu, bez względu na to, czy jest to mała, czy duża uroczystość, koniecznie wybierzmy odpowiednie obrączki. Obrączki w naszej kulturze jednoznacznie świadczą o zawarciu związku małżeńskiego, są też ponadczasową biżuterią, która może wyróżniać nas w tłumie. Jakie obrączki wybrać na własny ślub?

Jakie powinny być idealne obrączki?

Nie ma wątpliwości, że wymiana obrączek przez młodych małżonków to jeden z najbardziej wzruszających momentów ceremonii ślubu. Wybór obrączek nie powinien być przypadkowy! Współcześnie projektanci łączą to, co klasyczne, jak i nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu możemy wybrać obrączki całkowicie odmienne od dotychczas znanej biżuterii. Podstawą w wyborze obrączek jest oczywiście kruszec – najpopularniejsze obrączki to te wykonane ze złota. Z pewnością szybko zauważymy, że obrączki oznacza się próbami – oznaczają one zawartość czystego złota w stopie. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się obrączki w próbie 585, co oznacza, że w stopie znajduje się 58,5% złota. Taki stop gwarantuje wysoką jakość wyrobu, jak również jego wartość. Złoto dostępne jest w kilku kolorach – klasycznym żółtym, nowoczesnym białym ale również różowym czy nawet… czarnym! Warto wiedzieć, że złoto to nie jedyny kruszec, z którego tworzy się dzisiaj obrączki. Ten rodzaj biżuterii tworzony jest także z tytanu, jak i platyny.

Obrączki zdobione frezami i kamieniami

Aby obrączki wyróżniały się na tle innej biżuterii tego typu warto wybrać komplet zdobiony frezami czy elementami o matowym wykończeniu. Ciekawym rozwiązaniem są także obrączki, w których połączono złoto o dwóch kolorach, np. białe i różowe. Wiele damskich obrączek jest uzupełniana o kamienie szlachetne, najczęściej diamenty, ale również szafiry czy topazy. 

Comments are closed.

Pin It