Budowanie domu to często długotrwały i kosztowny proces. Nic więc dziwnego, że nowoczesne rozwiązania umożliwiające przyspieszenie tego procesu cieszą się rosnącym uznaniem. Prefabrykowane ściany betonowe to rozwiązanie coraz częściej stosowane na rynku usług budowlanych. Umożliwiają one znaczne skrócenie czasu budowy.

Czym jest ściana prefabrykowana?

Na rynku coraz częściej można spotkać budynki wykonane ze ścian prefabrykowanych. Oznacza to, że do budowy zostały użyte gotowe fragmenty ściany lub nawet całe ściany.

Prefabrykowane ściany betonowe powstają w specjalnych budynkach przeznaczonych do dojrzewania betonu. Oznacza to, że klimat tam panujący znacząco przyspiesza proces wiązania betonu. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów ścian prefabrykowanych.

Ściany prefabrykowane z betonu są dodatkowo wzmacniane specjalnymi stalowymi zbrojeniami oraz siatkami o bardzo dużych oczkach. Odpowiednie wzmocnienie jest niezbędne dla zachowania stabilności całej konstrukcji.

Szybkość i cena mają znaczenie

Coraz więcej osób szuka tańszych i szybszych rozwiązań budowlanych. Wykorzystanie ścian prefabrykowanych znacząco skraca czas całej budowy. Przekłada się to często na niższe koszty.

Wielu właścicieli firm budowlanych decyduje się na wykorzystanie rozwiania jakim jest ściana prefabrykowana również z uwagi na wygodę. Ściany takie są wykonywane pod indywidualne zamówienia. Oznacza to, że otwory instalacyjne mogą zostać wykonane w procesie produkcji ścian. Znacząco wpływa to na komfort oraz prędkość prac budowlanych.

Zalety ścian prefabrykowanych

Prefabrykowane ściany betonowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu znacząco przyspieszają proces budowy. Są znacznie lżejsze od tradycyjnych ścian, nie ustępując im przy tym jakością.

Gotowe do montażu ściany są dość gładkie, dlatego proces wykańczania jest znacząco ułatwiony. Oprócz tego prefabrykowane ściany betonowe są znacząco cieńsze od tradycyjnej ściany. Przekłada się to bezpośrednio na zwiększenie powierzchni użytkowej całego budynku. To z pewnością bardzo odpowiada przyszłym właścicielom.

Wady ścian prefabrykowanych

Gotowe ściany posiadają jednak kilka minusów. Głównym problemem jest transport. Prefabrykowane ściany są wykonywane w specjalnych pomieszczeniach. Oznacza to, że nie mogą zostać wykonane na terenie budy, muszą więc zostać tam dostarczone. W takim przypadku niezbędne jest wykorzystanie sprzętu ciężkiego.

Kolejnym minusem prefabrykowanych ścian jest konieczność wzmocnienia fundamentów. Jest to niezbędne w celu zachowania stabilności całego budynku.

Gotowe ściany stają się coraz bardziej popularnym sposobem na budowę domów. Wiele ludzi chce posiadać własny dom jak najszybciej to możliwe. Skrócenie czasu budowy o kilka nawet tygodni sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na budynki ze ścian prefabrykowanych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Ściany betonowe z prfefabrykatu.

Comments are closed.

Pin It