Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach. Nie zawsze musi to być wielkie pomieszczenie, ale jego obecność, chociażby pod postacią małego aneksu, jest konieczna. O czym należy pamiętać urządzając swoją kuchnię od podstaw?

Podłoga w kuchni

Jednym z ważniejszych elementów na który trzeba zwrócić uwagę jest podłoga. Ze względu na charakter tego pomieszczenia, kuchnia musi stać się posiadaczką podłogi odpornej na wilgoć. Odradza się więc stosowania drewna, które nie jest przygotowane do starcia z wodą. Nawet, jeżeli wykażemy się wysoko idącą ostrożnością, nigdy nie jesteśmy w stanie uniknąć nawet delikatnego zachlapania. Płytki to taka jedna z najlepszych propozycji. Chociaż ciekawą, nowoczesną propozycją wydaje się być również beton, który specjalnie przystosowany jest do użytkowania w kuchni. Jeżeli ktoś upiera się na drewno – powinien wybrać takie panele, czy też klepki drewniane, które posiadają specjalną, wzmocnioną warstwę na wierzchu. 

Kuchnia odpowiedniej wysokości

Tak, na pewno poświęcimy dużo uwagi na to, aby wybrać dobrej jakości meble kuchenne, gdzie będziemy przechowywać wszystkie produkty. Nie zapominajmy również o tym, aby były one dopasowane do…naszego wzrostu. Na idealne dopasowane nie mamy co liczyć – chyba, że pokusimy się o meble na indywidualne zamówienie. Będąc w sklepie zwróćmy uwagę na to, jaką postawę będziemy musieli przy nich zachować. Jeżeli będziemy musieli się przy nich zbyt mocno pochylać lub też wyciągać do góry, lepiej zdecydować się na inny, bardziej funkcjonalny komplet mebli. 

Comments are closed.

Pin It