Wymiana tonera na nowy w drukarce Brother może się wydawać skomplikowaną czynnością, wymagającą doświadczenia i znajomości budowy tego urządzenia. W rzeczywistości jednak toner do drukarki Brother łatwo daje się zastąpić nowym. Warto dowiedzieć się, jakie są możliwości pod tym względem.

Zakup nowego tonera i wymiana zużytego we własnym zakresie

Jeżeli ktoś będzie chciał wymienić toner do drukarki Brother na zupełnie nowy egzemplarz, bez trudu poradzi sobie z taką wymianą. Wystarczy tylko zorientować się, w którym miejscu w urządzeniu znajduje się kasetka z kartridżami, a następnie jak ją otworzyć i zamknąć.Zazwyczaj po wykonaniu takiej czynności, nie trzeba już przygotowywać drukarki do prawidłowej pracy. Jedyne, o czym warto pamiętać to, aby urządzenie stało stabilnie, gdy jest włączone i żeby co jakiś czas skorzystać z opcji drukowania. W przeciwnym razie mogą pojawić się np. nieestetyczne zacięcia podczas druku, które wymają m.in. czyszczenia lub wyrównania kasetek drukujących.

Jak umieścić w drukarce Brother zregenerowany toner?

Chcąc zregenerować toner do drukarki Brother, nie objedzie się bez wizyty w punkcie serwisowym. Zatem umieszczenie takiego tonera w urządzeniu nieco wydłuży się w czasie. Nie można bowiem samodzielnie zregenerować tego elementu drukarki.

Niemniej samo umieszczenie zregenerowanego tonera w drukarce Brother nie różni się niczym od założenia nowych akcesoriów tego typu. Można więc bez trudu poradzić sobie z tą czynnością samodzielnie.

Czy jest widoczna różnica między zakładaniem tonera czarnego a kolorowego?

Każdy, przed kim czeka wyzwanie w postaci wymiany zużytego tonera na nowy, może się zastanawiać, czy toner kolory i czarny wymienia się w taki sam sposób. Zwykle w drukarkach Brother kasetka z kartridżami do drukowania znajduje się w tym samym miejscu.

Kolorowe i czarne tonery znajdują się obok siebie. Zatem podczas wymiany wystarczy tylko zwrócić uwagę na to, gdzie dokładnie powinien znaleźć się kolorowy toner do drukarki Brother, a gdzie czarny.

Czy można uszkodzić toner podczas wymiany?

Oczywiście, jak to się mówi „dla chcącego nic trudnego”, także w odniesieniu do negatywnych aspektów związanych z wymianą tonera. Może się więc zdarzyć, że na przykład wyłamie się jakiś plastikowy element, który służy do mocowania tonera w kartridżu.

Jeżeli ktoś ma faktycznie problem z tym, by włożyć toner prawidłowo do drukarki, najlepiej nie podejmować więcej prób niż kilka. Tym bardziej nie należy próbować umieszczać takiego pojemnika „na siłę”. Jedną z przyczyn powodujących, że toner nie pasuje do kartridża, może być to, że jest jakaś wada i pojemnik ten wymaga wymiany.Warto więc wybrać się z tonerem i drukarką do serwisu, by sprawdzić, dlaczego jest taki duży problem z umieszczeniem takich akcesoriów w urządzeniu. Zawsze też można uprzednio wysłać wiadomość e-mail lub zadzwonić do punktu, by spytać się, w czym jeszcze może tkwić przyczyna takiej niedogodności. W ten sposób może się okazać, że nie trzeba będzie w ogóle fatygować się do serwisu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie toner do drukarki brother.

Comments are closed.

Pin It