Rozległe tarasy są integralną częścią projektów nowoczesnych domów. Strefa wewnętrzna i zewnętrzna oddzielone są od siebie nie murem, a wielkoformatowymi przeszkleniami. Dzięki wysokim i szerokim oknom granice między wnętrzem domu a ogrodem zacierają się, natura „wdziera się” do środka, a metraż domu wydaje się większy, niż jest w rzeczywistości. W nowoczesnych projektach drzwi tarasowe z klasycznym skrzydłem zastępowane są modelami przesuwnymi. Wśród dostępnych wariantów wyróżniamy drzwi tarasowe podnośno-przesuwne. Czym się charakteryzują? Sprawdź!

Czym są drzwi tarasowe podnośno-przesuwne?

Drzwi tarasowe podnośno-przesuwne (HST) to efektowna, wygodna w użytkowaniu i solidna alternatywa dla klasycznych modeli z otwieranym skrzydłem. Drzwi HST mogą być nawet kilkakrotnie większe od standardowych okien rozwierno-uchylnych. Składają się ze skrzydła i elementu stałego lub z dwóch symetrycznie otwierających skrzydeł i dwóch elementów stałych. Ponadto, wybierając drzwi przesuwne, oszczędzasz miejsce. Skrzydło przesuwa się wzdłuż płaszczyzny ściany, nachodząc na element przeszklenia stałego, dlatego nie zabiera cennego miejsca wewnątrz domu.

Ciepły, cichy dom

Obawiasz się, że montaż wielkoformatowych drzwi i przeszkleń negatywnie wpłynie na bilans cieplny budynku? Nic bardziej mylnego! Drzwi i okna dobrych producentów wyróżniają się bardzo niskim współczynnikiem przenikalności ciepła (nawet 0,64 W/m2K). Oznacza to, że zamknięte drzwi są szczelną barierą dla ogrzanego wewnątrz domu powietrza i chłodnych podmuchów z zewnątrz. Profesjonalnie zamontowane drzwi tarasowe podnośno-przesuwne o zaawansowanej konstrukcji znajdują zastosowanie w budownictwie pasywnym.

 

 

Comments are closed.

Pin It