Odpoczynek blisko natury to świetny pomysł na regenerację i czas spędzony w gronie najbliższych. Aranżując taras czy balkon, warto pomyśleć nie tylko o wygodnych meblach, ale również o odpowiedniej ochronie przed słońcem. W tym celu warto wybrać nowoczesny parasol ogrodowy.

W cieniu eleganckiego parasola

Nie ma wątpliwości, że to właśnie parasole ogrodowe są dzisiaj wybierane najczęściej zarówno do ogrodów, jak i na tarasy czy balkony. Szeroki wybór parasoli sprawia, że można zakupić produkt idealnie wpisujący się w już istniejącą aranżację przestrzeni. Nowoczesne parasole zaskoczą oryginalnymi projektami, wysoką funkcjonalnością oraz wykorzystaniem trwałych materiałów. Główna oś wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo – oś osadzono na ruchomej stopie, która jest pierwszym punktem regulacji parasola. Na szczycie osi znajduje się czasza – jest ona wykonana z tkaniny technicznej, którą pokryto warstwą poliuretanu. Taka czasza ochroni zarówno przed promieniami słońca, jak i niespodziewaną mżawką. Atutem tkaniny technicznej jest fakt, że nie nagrzewa się ona, dzięki czemu w cieniu parasola panuje przyjemny chłód. Czasza posiada sprężyny naciągowe, które utrzymują tkaninę w prawidłowej pozycji nawet w czasie silniejszych podmuchów wiatru. Szeroki wybór parasoli ogrodowych znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

Jak dbać o parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe powinny być osadzane na dedykowanych podstawach. Wśród nich znaleźć można podstawy do wkopania w ziemię (wykonane z włókna szklanego), jak również podstawy granitowe, które są odpowiednie do zastosowania na balkonach czy tarasach. Nowoczesne podstawy granitowe uzupełnia się o kółka oraz hamulce, co pozwala na jeszcze wygodniejsze korzystanie z konstrukcji. Warto również pamiętać, by parasole odpowiednio chronić w czasie jesieni zimy. W tym celu warto zakupić dedykowany pokrowiec ogrodowy, który wykonany jest z materiałów poliestrowych o gęstym splocie. Taki pokrowiec skutecznie ochroni przed działaniem wilgoci, osiadaniem kurzu.

 

 

Comments are closed.

Pin It zobacz wiecej ta-us.org zobacz wiecje