Odpowiednio zaprojektowana kuchnia to miejsce, w którym przebywa się z przyjemnością. Służy ona nie tylko do przygotowywania posiłków, ale również do tego, by móc miło spędzać tam czas, np. z filiżanką kawy. Odpowiednia aranżacja jest kluczowa, by kuchnia była funkcjonalna. Jakie meble wybrać? Czym się kierować podczas aranżacji?

Meble kuchenne – jak są tworzone?

Nowoczesne meble kuchenne zaskakują zarówno pod względem estetyki, ale i trwałości. W zdecydowanej większości są one tworzone z płyt meblowych o różnej grubości. Płyty zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, ścieraniem, ale też przed działaniem pary wodnej. Wierzch płyt okrywa się laminatami, lakierem czy akrylem, co chroni płytę, ale też nadaje jej estetyki. Obecnie możliwe jest wykreowanie kuchni w dowolnym kolorze, dostępne są też dekory imitujące naturalne drewno Wiele kolekcji posiada przeszklone elementy, które nadają estetyki i sprawiają, że meble wydają się optycznie lżejsze.

Co znajdziemy w kolekcjach mebli kuchennych?

Współcześnie projektanci dbają o to, by kolekcje mebli kuchennych były rozbudowane. Znajdziemy w nich przede wszystkim szafki kuchenne dolne, ale też szafki, które będą wieszane na ścianach. W kolekcjach nie brakuje również słupków, regałów, witryn. Zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych kolekcjach znajdziemy również przeszklone witryny, które świetnie wpisują się w obowiązujące trendy. Szafki kuchenne dolne to również elementy składające się na wyspy kuchenne. Wyspy warto wykorzystywać w większych pomieszczeniach. Wnętrze wyspy idealnie sprawdzi się do przechowywania garnków i patelni. Blat wyspy może być wykorzystywany jako miejsce do przygotowywania posiłków, jak również ich podawania. W obu przypadkach konieczne będzie dostawienie do wyspy stołków barowych.

Comments are closed.

Pin It