Jeżeli ktoś powie, że blockchain to pewien wyznacznik we współczesnej technologii, to nawet nie pomyli się za dużo. Wystarczy bowiem dodać, że ta technologia ma ogromny wpływ na popularne kryptowaluty, a już wszystko będzie wiadome.

Co oznacza blockchain?

Zanim ktoś jednak sprawdzi to, jakie blockchain development services dostępne są w dzisiejszych czasach, trzeba dowiedzieć się, co tak naprawdę oznacza słowo blockchain. Z angielskiego oznacza to: block – blok, chain – łańcuch. Czyli łańcuch bloków. I tak faktycznie jest. Gdyby spojrzał ktoś na tą strukturę całej księgi to przekona się, że ma do czynienia z kolejno następującymi po sobie łańcuchami. Gdy zapełni się jeden transakcjami, tworzy się nowy i tak kolejno, tworząc miejsce na nowe inwestycje, jakie na pewno będą zawierane.

Zastosowanie dla blockchain

Blockchain development services znalazły bardzo szerokie zastosowanie. Całkiem możliwe, że coś do powiedzenia miałby 10Clouds – blockchain development company. To oni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ta technologia bazująca na zdecentralizowanej i rozproszonej księdze, wykorzystywana jest do obsługi różnych transakcji handlowych, finansowych. Ale nie tylko. Dzisiaj wykorzystywana jest ona również w handlu, jak również na rynku energii elektrycznej. Szacuje się, że ten zasięg za kilka lat będzie zdecydowanie większy. 

Rozwój gospodarki

Patrząc na blockchain software development, który jest w stanie zapewnić m.in. blockchain application development, można być pewnym tego, że wszystko będzie postępować. Ale w takim pozytywnym kierunku. Gospodarka dzięki temu będzie szła do przodu – na czym na pewno skorzystają kolejne pokolenia, jakie też będą pojawiać się na rynku. 

Już dzisiaj można powiedzieć, że na blockchain doskonale poznały się start’upy. Z powodzeniem wykorzystują oni tą technologię już od siedmiu lat. Czy aby na pewno? Wszystko zależy też od samego charakteru działalności. Można jednak mniemać (patrząc na wzrastającą ilość start’upów), że ich sukces jest duży. 

FinTech i InsurTech – dwa kolejne przykłady na to, że blockchain wspiera. Pierwsze określenie odnosi się do branży finansowej, a drugie ubezpieczeniowej. 

Do tego trzeba dołożyć również smart contracts, które są w stanie sprawić, że coraz większą ilość formalności możliwa jest do załatwienia na odległość. Jeszcze kilka lat temu takie rzeczy byłyby nie do pomyślenia. Ale świat się zmienia, a wraz z nią technologia, która napędza gospodarkę. 

Comments are closed.

Pin It