Aktywność na świeżym powietrzu oraz regularne uprawianie sportu to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia – mówią lekarze. Nawet niewielka aktywność, taka jak spacerowanie czy jazda na rowerze pozytywnie wpłynie na nasz humor i pozwoli na dbanie o formę. Szukając idealnego sportu dla siebie warto wyjść poza utarte schematy i wybrać coś nowego – na przykład jazdę konną!

Hippika – sport inny niż wszystkie

Jazda konna długo uważana była za dyscyplinę dostępną jedynie dla wybranych. Dzisiaj stadniny i stajnie chętnie przyjmują młodych adeptów tego sportu, oferując im profesjonalną naukę pod okiem doświadczonych instruktorów. Jazda konna jest sportem, który wpłynie na nasz organizm niezwykle pozytywnie – przede wszystkim sprawi, że pracować będą niemal wszystkie mięśnie, ale też pozwoli na wzmocnienie kręgosłupa i mięśni go okalających. Jazda konna jest sportem uprawianym głównie na świeżym powietrzu – pozwoli to na dotlenienie organizmu i dostarczenie mu witaminy D. 

Jak ubrać się na jazdę konną?

Przygotowując się do nauki jazdy konnej przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby zabezpieczyć naszą głowę. Kask jeździecki to podstawa o której musimy pamiętać! Kask jeździecki tworzony jest z materiałów syntetycznych, o podwyższonej odporności na ścieranie czy uszkodzenia. Kask podczas jazdy powinien być zapięty pod szyją – dzięki regulowanym paskom możemy dopasować kask do swoich potrzeb. Niewielki daszek uchroni nasze oczy przed silnym promieniowaniem słonecznym. 

Istotne są również odpowiednie spodnie i buty. Spodnie jeździeckie, czyli bryczesy, są tworzone z materiałów oddychających i elastycznych – zapewniają swobodę ruchów, chronią skórę przed uszkodzeniami. Szukając idealnych butów do jazdy konnej wybierzmy te nad kostkę. Sztyblety jeździeckie mogą być tworzone z naturalnych skór lub też z tworzyw syntetycznych. Istotne jest, aby chroniły przed wilgocią i zapewniały stabilne podparcie. 

Comments are closed.

Pin It