Parasol ogrodowy już chyba na stałe wpisał się w obraz każdego tarasu. Co więcej, takie elementy można coraz częściej spotkać na wielkich osiedlach. Tam również wiele osób dba o to, aby stworzyć miejsce zacienione, gdzie będzie można wypocząć na świeżym powietrzu.

Czy cień jest potrzebny?

Tak, po wielu miesiącach jesienno-zimowych człowiek łaknie słońca. Ciągnie do niego, jak pszczoła do miodu. Przy czym, nadmierny upał jest szkodliwy dla zdrowia i może powodować m.in. wystąpienie hipertermii. Poza tym, taki upał i tak nie jest na długą metę do wytrzymania, dlatego chociażby z tego względu należy postarać się o miejsce zacienione, aby nie musieć rezygnować z przebywania na świeżym powietrzu. Parasol ogrodowy przyda się również w takich miejscach, gdzie są małe dzieci. One kochają przebywanie na dworze. Świeże powietrze korzystnie wpływa na zdrowie, ale niekoniecznie w połączeniu z wielkim słońcem. To chociażby dla nich warto postarać się o jeden z parasoli, których obecnie w sklepach nie brakuje.

Który parasol ogrodowy?

Tak, jest niezliczona ilość takich parasoli na ogród. Przy większych tarasach na pewno przyda się ten o dużej powierzchni. Chociaż należy pamiętać o tym, że nie warto zaciemniać całej powierzchni. Wśród ciekawych, nowoczesnych propozycji znaleźć można:

  • parasole z boczną nogą,
  • parasole z centralną nogą,
  • żagle.

Przy okazji warto wspomnieć, że do parasoli potrzebna jest także podstawa. Jeżeli nie ma jej dołączonej w zestawie, to koniecznie trzeba pomyśleć o tym, aby ją dokupić. 

Comments are closed.

Pin It