Wybierasz się na wycieczkę z biurem podróży? Zastanawiasz się czy musisz pamiętać o dodatkowym ubezpieczeniu? A może wystarczy oferta, jaką przygotowują biura podróży? Na co zwrócić uwagę, aby odpowiednio zabezpieczyć się podczas urlopu?

Ubezpieczenie z biura podróży

Każda zorganizowana wycieczka najczęściej zawiera już w cenie pakiet ubezpieczeniowy. Czy jest on wystarczający? Czy lepszym rozwiązaniem jest wybór dodatkowo indywidualnej polisy turystycznej?

Należy pamiętać, że w cenie wycieczki znajduje się najczęściej polisa wyłącznie w ofercie podstawowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to najlepszym rozwiązaniem będzie poznanie szczegółowych warunków polisy. Wtedy można ocenić czy zawarte tam zapisy są dla nas wystarczające.

Ubezpieczenie indywidualne

Nawet jeśli wyjeżdżasz na zorganizowaną wycieczkę z biurem podróży, które zapewnia podstawowy pakiet ubezpieczenia to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać również indywidualne ubezpieczenie turystyczne. W takiej sytuacji warto poinformować agenta o wariancie ubezpieczenia oraz wskazać cel podróży, aby możliwe było dopasowanie optymalnego wariantu ochrony. Wybór dodatkowej polisy to świetne zabezpieczenie dla turystów, którzy zmagają się z chorobami przewlekłymi. Jeśli nie chcesz ponosić kosztów ewentualnego leczenia podczas wyjazdu – lepiej sprawdź, jak się zabezpieczyć.

Podstawowy wariant biura podróży nie obejmuje również zabezpieczenia na wypadek, który wydarzył się w związku ze sportami niebezpiecznymi. Nie obejmuje też ubezpieczenia bagażu, dlatego rozszerzenie pakietu jest najlepszym rozwiązaniem.

Comments are closed.

Pin It live url https://superportal24.pl/kalkulator-ubezpieczenia-samochodu-jak-szybko-i-skutecznie-oszacowac-koszty-14848 https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne