Osoby poszukujące wyjątkowych zapachów perfum z pewnością powinny zwrócić uwagę, iż każde z nich posiadają odmienne nuty zapachowe, będzie to nuta głowy, serca oraz podstawowa, każda z tych nut uwalnia się w innym czasie, posiada nieco inny zapach.

Dlatego też perfumy rozpylane na skórze po kilku minutach będą miały nieco inny zapach, niż przykładowo za pół godziny. Jeżeli poszukujemy perfum, możemy spryskać skórę perfumerii, dobrym pomysłem będzie sprawdzenie, jaki zapach będziemy odczuwali w kolejnych porach dnia.

Jak wybrać odpowiedni zapach?

Możemy wybierać perfumy zależnie od pory roku, z pewnością w dni ciepłe, w okresie letnim i wiosennym możemy wybrać zapachy cytrusowe, ziołowe, kwiatowe. Z pewnością będą to lżejsze zapachy, w okresie zimowym czy też jesiennym dobrym pomysłem może być zapach nieco ostrzejszy, może być to zapach orientalny, w tym przypadku możemy znaleźć nuty wanilii, bursztynu, piżma oraz przypraw, takich jak pieprz. Naturalnie dobrym pomysłem mogą być zapachy drzewne, paczula, drzewo cedrowe, mech. Oczywiście w przypadku ziół będzie to także mięta, tymianek, rozmaryn oraz bardzo popularna w perfumach lawenda. Oczywiście nuty kwiatowe są bardziej charakterystyczne dla perfum damskich, w perfumach męskich częściej spotkamy zdecydowane zapachy ziemiste oraz drzewne. Pamiętajmy, że do wyboru będziemy mieli perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe oraz wody kolońskie. Charakteryzują się one inną zawartością olejków zapachowych, dlatego też będą posiadały inną intensywność zapachu, dodatkowo w przypadku perfum będzie on utrzymywał się najdłużej. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę, iż poszczególne rodzaje będą różniły się cenowo, możemy wybrać mniejsze perfumy lub większą buteleczkę wody perfumowanej w podobnej cenie. Z pewnością powinniśmy także wybierać intensywność perfum w zależności od sytuacji, przykładowo do pracy lub na co dzień możemy wybrać lżejszy zapach wody toaletowej, natomiast wieczorem podczas spotkania czy też randki wybrać zapach bardziej intensywny.Swoją linię perfum wypuścił także antonio banderas perfum charakteryzuje się bardzo ciekawym zapachem, obecnie w drogeriach dostępnych jest wiele wód toaletowych w bardzo atrakcyjnych cenach. Znajdziemy tutaj zapachy kwiatowo-owocowe czy też drzewne, korzenne. Z pewnością jest to bardzo ciekawa oferta zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Comments are closed.

Pin It