Sprawy rozwodowe są jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach – ich przyczyny są różnorodne, a pary rozwodzące się mogą mieć kilka czy nawet kilkadziesiąt lat wspólnego pożycia. Faktem jest, że rozwód to traumatyczne wydarzenie, nie tylko dla małżonków, ale również ich dzieci, osób bliskich. Warto zadbać o to, aby proces ten przebiegł w możliwie spokojnej atmosferze. Czy konieczne będzie wynajęcie adwokata?

Skąd tak duża ilość rozwodów w Polsce?

Według danych statystycznych z roku 2018 już co trzecie małżeństwo w Polsce ulega rozpadowi. Przyczyny są różne – mogą być to różnice nie do pogodzenia, ale również odmienny światopogląd, chęć lub brak chęci na posiadanie potomstwa. Wiele mówi się również o rozwodach z powodu niewierności współmałżonka. Pozwy rozwodowe napływają do sądów w całej Polsce, a ilość prowadzonych spraw jest ogromna. 

Jak długo trwa sprawa rozwodowa? Wszystko zależy od samych małżonków oraz sytuacji rodzinnej. Rozwody bez orzekania o winie, kiedy małżonkowie są w stanie się porozumieć, są jednymi z najprostszych z punktu widzenia prawa. W przypadku posiadania potomstwa sprawa się wydłuża, gdyż sąd musi przede wszystkim patrzeć na dobro małoletniego dziecka. Konieczne jest również orzeczenie głównego opiekuna, ustalenie widzenia z drugim rodzicem, zasądzenie alimentów. W przypadku par, które nie posiadały rozdzielności finansowej konieczne jest także zasądzenie podziału majątku. Często w tym celu wyznaczany jest mediator, który pomaga w równym podzieleniu zgromadzonego dobytku. O zagadnieniach związanych ze sprawami rozwodowymi poczytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje.

Czy adwokat jest potrzebny?

Zatrudnienie adwokata, aby reprezentował nas w czasie rozwodu to dobry pomysł przede wszystkim wtedy, kiedy nie jesteśmy w stanie porozumieć się ze współmałżonkiem w kwestii podziału majątku czy opieki nad małoletnimi dziećmi. Adwokat będzie reprezentował nas w sądzie, składał w naszym imieniu wnioski. 

Comments are closed.

Pin It https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/139126/Jakie-auto-wybrac-by-nie-przeplacac-za-ubezpieczenie https://starachowicki.eu/artykul/porownywarka-oc-bez/1532310